کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس
روش درست مطالعه با مشاوره کنکور
آگوست 16, 2020
فواید مشاوره تحصیلی متوسطه اول
آگوست 18, 2020

توانایی های مشاوره تحصیلی تیزهوشان

مشاور خوب چه خصوصیاتی دارد

امروزه تعداد بیشتری از فارغ التحصیلان طبق بیان مقاله توانایی های مشاوره تحصیلی تیزهوشان رشته های دانشگاهی با عناوینی مثل مهندس و دکتر، به ایجاد نقش مشاور می پردازند. این در صورتی است که مشاوره کارایی علمی، پیچیده و احتیاج کسب تخصص است. در نتیجه صرف فارغ التحصیلی در یک رشته نمی تواند ملاک مناسبی برای انتخاب یک شخص به عنوان مشاور تحصیلی تان باشد.

آیا موفقیت استلزام مشاوره است؟ هیچ مورد اجبار، الزام و یا قانون اساسی در حیطه ی مشروط بودن موفقیت به گرفتن مشاوره وجود ندارد ولی بررسی تجارب داوطلبان پر تلاش نشان داده است که خیلی از آن ها به شیوه های متفاوت از مشاوره استفاده  کرده اند تا راه را به طور صحیح طی کنند.

اگر مساله ی کنکور را ریزبینانه تری بررسی کنید توجه خواهید شد که شما فقط با انبوهی از منابع خواندنی روبرو نیستید. اندازه زیاد منابع، توانایی اولویت بندی، شیوه ی مطالعه ی درست ، گزینش منابع حیاتی، برنامه ریزی، مدیریت وقت، دارای انگیزه، مدیریت اضطراب و نشان دادن بیشترین کارایی از جمله فاکتور هایی هستند که کنکور را به کارایی سخت تر تبدیل میکنند.

در این راه طولانی و خسته کننده، تلاش از آن اشخاصی است که جوانب متفاوت راه را در نظر می گیرند و برای دوری از مشکلات ممکنه از نظرات حرفه ای یک مشاور همچنین بهره می برند.ما را در توانایی های مشاوره تحصیلی تیزهوشان دنبال نمایید.

تغییر تجارب تلخ به تجارب شیرین

یک داوطلب کنکور، احتمال دارد به گفته مقاله توانایی های مشاوره تحصیلی تیزهوشان این اولین یا چندمین کمک باشد که چنین امتحانی را تجربه می کنید و عموما از دیدگاهی اساسی نگر و جامع درباره آن دارا نیستید. ولی مشاور با تجربه، شخصی است که وضعیت امتحان را در طی سالیان زیادی مورد بررسی و تجزیه و تحلیل جای داده است.

چنین شحصی می تواند به شما یاری کند تا از تجارب دیگران به صورت مدلی تجربه ی شیرین استفاده کنید و از طی راهی که به شکست منتهی خواهد شد، دوری کنید.این به مفهوم آن نخواهد بود که به دلیل توانایی های مشاوره تحصیلی تیزهوشان ، قبولی صد در صدی در کنکور است ولی می تواند ممکن باشد موفقیت شما را به اندازه قابل توجهی بالا ببرد.

دانش آموزان در سال کنکور به اندازه ای تحت فشار هستند که همواره بیشتر خطا مي کنند و بعضی اوقات متوجه بعضی از خطا ها آشکار خودشون هم نیستند.اگه جلوی این اشتباهات را نگیرید مثل آفت قراره کنکور شما را خراب کنند. بخش بیشتری از این غلط ها ناشی از اضطراب ، فشار بی اندازه ، عدم اطلاع نسبت به مسایل کنکور، دارا نبودن راهنما، کمبود زمان و … است.

گام اول براي برطرف کردن این آفات شناخت آن ها است. در ادامه مقاله به شش مورد از پر اهمیت ترين آفت های وقت کنکور اشاره کردیم.و راهکار برطرف کردن هر کدام را هم برایتان نوشتیم. دلیل به کار بردن از لغت آفت این است  که این نکاتی که در این صفحه نوشته شده اگر درست نشود محصل دور خود می چرخد.

و هیچ موقع نتيجه ای نخواهد گرفت. دانش آموزان احتمال دارد به گفته مقاله توانایی های مشاوره تحصیلی تیزهوشان که اشتباهات بیشتری در وقت کنکور دچار بشوند.

روش درست مطالعه با مشاوره کنکور

گفته های مشاوره تحصیلی متوسطه دوم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *