کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس
عالی ترین مشاوره تحصیلی متوسطه اول
جولای 20, 2020
برنامه ریزی مشاوره کنکور
جولای 22, 2020

عالی ترین مشاوره تحصیلی متوسطه دوم

چگونه بفهمیم که یک مشاور ارزشش را دارد

1- مهم بودن علایق شما :

عالی ترین مشاوره تحصیلی متوسطه دوم باید علاقه شما را در به کار بردن مشاوره در نظر بگیرد و اهمیت بیشتری به علایق شما بدهد. باید مهم بودن که در چه حیطه هایی استعداد دارید و به چه کار ها و رشته هایی علاقه مند هستید. چنین مشاوری به اشخاص متفاوت مشاوره های مختلف می دهد. اگر مشاهده کرده اید.

که عالی ترین مشاوره تحصیلی متوسطه دوم برای تمام دوستانتان یک نسخه مشابه می دهد و پرسش های زیادی در مورد علایقشان نمی پرسد، به توانایی او در مشاوره دادن تردید کنید.

2- دلسوز بودن مشاور تحصیلی :

یک عالی ترین مشاوره تحصیلی متوسطه دوم باید دلسوز باشد. دلسوز بودن را می توان در شیوه بیان کردن  و رفتار مشاور با شما معین کرد. مشاور مناسب از استرس های شما می پرسد و به آن ها بها می دهد. نقطه جلو این مشاور مناسب فردی است که یک سری صحبت های تکراری را پشت سر هم تکرار می کند و از شیوه بیان کردنش هم مشخص است که شما را به چشم یک بسته اسکناس مشاهده می کند.

3- پرسیدن سوالات کافی :

یک مشاور مناسب پیش از آنکه به شما برنامه بدهد و بگوید چه کار کنید، باید پرسش های زیادی از شما بپرسد و زمانی که به اندازه کافی از شرایط شما اطلاع پیدا کرد، آغاز به دادن برنامه به شما کند و اگر به مشاوری مواجه شدید  که بدون سوالی  و آشنا شدن  از شما آغاز به مشاوره دادن می کند و دستورات متفاوت می دهد ادامه دادن با اینگونه مشاوری به نفع شما نخواهد بود.

ادامه ی دلایل انتخاب یک مشاوره خوب

4- خوشنام بودن مشاور تحصیلی :

خوشنام بودن یک مشاور خیلی پر اهمیت است. اگر از چند نفر از دوستان و آشنایانتان تعریف یک مشاور مناسب را شنیدید و از او راضی بودند، یک علل پر اهمیت در قابل اعتماد بودن آن مشاور خواهد بود. زمانی که چندین فرد از مشاوره یک مشاور نتیجه گرفته باشند و این مشاوره برای آن ها خوب واقع شده باشد، شما هم خیالتان آسوده است که با یک هندوانه دربسته مواجه نیستید و تا تقریبی به نتیجه مشاوره خوشبینانه خواهید بود.

5- آینده نگر بودن مشاور تحصیلی :

یکی از پر اهمیت ترین خصوصیت های عالی ترین مشاوره تحصیلی متوسطه دوم، آینده نگر بودن است. اشکال اساسی یک دانش آموز یا دانشجو این است که به دلیل کم تجربه بودن از آینده تحصیلی خود آگاهی های درستی در دست ندارد و اگر مشاور بتواند این اشکال را برای او حل کند، خیلی از اشکالات دیگر همچنین حل خواهد شد.

برای مثال اگر یک مشاور دارد به یک دانش آموزی که دبیرستانی است و رشته ریاضی مشاوره می دهد، به گفته مقاله عالی ترین مشاوره تحصیلی متوسطه دوم حتما به او دورنمایی از دوران پیش از دانشگاه رشته های متفاوت ریاضی را همچنین بدهد و از آینده شغلی رشته های متفاوت این رشته در وضعیت حال و آینده جامعه آگاهی های کافی داشته باشد.

عالی ترین مشاوره تحصیلی متوسطه اول

مشاوره کنکور چه چیزی است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *