کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس
مشاوره تحصیلی تیزهوشان فوری
می 30, 2020
پر کاربردترین مشاوره کنکور
ژوئن 1, 2020

مسیر رشد مشاوره کنکور

همه چیز درباره ی مشاوره کنکور

درباره مسیر رشد مشاوره کنکور دانش آموزان دوره ابتدایی،از فرزند خود بخواهید لیستی از کار های درسی خود را ارائه دهد،بعد به او یاری کنید تا با دراختیار داشتن وقت مورد نظر روزانه،با بخش بندی زمان بتوانند به همه کار های خود به شیوه احسن عمل کنند.برای برنامه ریزی باید برنامه درسی مدرسه را الگوی برنامه ریزی فرزند خود قرار دهید.بطور نمونه همانطور که در مدرسه طبق برنامه ویژه ای عمل می کنید در خانه نیز خوب است بر اساس برنامه ریزی عمل کنید.

برنامه ریزی تحصیلی دوره ابتدایی

نظام آموزشی برنامه ریزی هایی برای برطرف کردن این اشکالات کرده است ولی این کار فقط با قسمت آموزش و پرورش امکان پذیر نیست و معلمان به تنهایی نمی توانند هم در مشکلات درسی دانش آموزان را راهنمایی کنند و هم در مبحث برنامه ریزی تحصیلی و رشد و بهبود روند درسی خارج از وقت کلاس های درسی دانش آموزان را پشتیبانی کنند.

در دوره ی ابتدیی مشاور، به برطرف کردن کمبود های تحصیلی،اشکالات فرا گرفتن درسی و یادگیری مهارت های تحصیلی این دوره اقدام می کند تا با این کار جلو گیری از  مشکلات تحصیلی و رفتاری در آینده را انجام دهد.در مسیر رشد مشاوره کنکور ،مشاور می تواند در این دوره با مشاوره و راهنمایی آموزشی دانش آموز را برای سال های بعد اماده کند و دانش آموز در هر سال تحصیلی با آمادگی لازم وارد دوره بعدی می شود و یادگیری درس ها در دوره ی تازه ساده تر است.

مشاوره درسی دوره ابتدایی

برای مسیر رشد مشاوره کنکور، دانش آموزان ابتدایی نیاز به یک وارسی و تحلیل حرفه ای دارد.. خانواده هایی تماس می گیرند که در مورد افت تحصیلی فرزندشان ناراحت اند.مقطع ابتدایی وقت شکل گیری شخصیت و رفتار دانش آموز است.به همین علت مشاوره در همه قسمت ها و حوزه های متفاوت تحصیلی و شخصی او صورت می گیرد.

یکی از این حوزه ها مشاوره درسی مقطع ابتدایی است. در مبحث درسی باید بدانید که دانش آموزان به چند بخش تقسیم می شوند.دانش آموزانی که نسبت به درس بی هدف و انگیزه هستند.این دانش آموزان علی رغم توانایی ذهنی و هوشیاری هیچ کششی نسبت به درس و نکات علمی ندارند.یک مشاوره خوب باید بتواند در این دانش آموزان میل و گرایش نسبت به درس خواندن را بوجود بیاورد.

نقش و جايگاه مشاوره در دوره ابتدایی

راهنمایی و مشاوره به عنوان اهمیت مهمی  معمولا مورد تاکید وتایید قرارگرفته است.ولی دردوره ی آموزش ابتدایی کشور ما، با وجود اهمیت های زیاد،جایگاهی برای مشاور و مسیر رشد مشاوره کنکور در نظرگرفته نشده است و معلم بزور دچار جویی برای مشکلات دانش آموزان تنها می ماند.

زمانی که آموزگار در یک کلاس مجبور می شود هم زمان برای گستره ای از اشکلات راحت تا مشکل مثل انجام به وقت تکالیف،اختلالات فرا گرفتن،به موقع خوابیدن،لکنت زبان،دروغگویی،خود نمایی،شب ادراري،حسادت و ترس و …راه حل هایی پیدا کند تافرایند آموزش را راحت کند .

در شرایط های زیادی ،آموزگار نه می تواند کنار بکشد وبی تفاوت بماند ونه ازتوانایی های کافی برای برطرف کردن مشکل برخوردار است.چه بسیار پیش آمده است که معلمی علاقه داشته است به دانش آموزی یاری بهتر و تاثیر گذارتری بکند،ولی تواناییش رانداشته است.

متاسفانه در نظام آموزشی ما حیطه ای برای ایفای نقش مسیر رشد مشاوره کنکور آموزگار فراهم نشده است و آموزگاران چه در پیش و چه در حین خدمت از آموزش های عملی مشاوره ای استفاده نمی کنند.به همین دلیل وجود مشاوری توانمند در آموزشگاه  می تواند در خیلی از نکات به کمک آموزگاران بشتابد و مشکلات کلاس ها را با همکاری و تبادل نظر آن ها بر طرف نماید.

مشاوره تحصیلی تیزهوشان فوری

مشاوره تحصیلی دبستان فوری

  

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *