کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس
مشاوره تحصیلی دبیرستان قم
می 11, 2020
مشاوره تحصیلی دبستان حرفه ای
می 13, 2020

مشاوره تحصیلی ابتدایی مهربان

وظایف مشاور تحصیلی در برابر دانش آموزان چیست

از راه مشاوره تحصیلی ابتدایی مهربان می توان توانایی ها و نیز محدودیت های دانش آموزان را شناخت و از امکانات موجود بیشترین استفاده را به عمل آورد.مشاور تحصیلی می تواند با شناسایی دقیق استعدادها و توانایی های دانش آموزان آن ها را به سوی رشته تحصیلی مناسب راهنمایی کند.

مشاوره تحصیلی ابتدایی مهربان با همکاری معلم،خانواده و مسئولان مدرسه می ‎تواند دانش ‎آموزان را در جهت برطرف کردن مشکلات تحصیلی،خانوادگی روانی و تأمین ثبات عاطفی یاری داده و در نهایت،به اهداف آموزش و پرورش را محقق سازد.مشاوره ی تحصیلی به جهت نقش مهمی که در موفقیت یا شکست دانش آموزان و دانشجویان در مسیر تحصیلی خود ایفا می کند از اهمیت بسیار بالایی در نزد والدین و فرزندانشان برخوردار است.

بطور کلی وظیفه ی مشاوره تحصیلی ابتدایی مهربان عبارت است از:هدایت تحصیلی،آموزش مهارت های مطالعه و یادگیری،حل مشکل افت تحصیلی،استرس و اضطراب امتحانات،برطرف کردن رفتارهای نابهنجار،ارائه راهکار برای حل مشکلات روحی و روانی و در نهایت هموار کردن مسیر دانش آموزان برای موفقیت در تحصیلات .

مشاور تحصیلی با دانش؛با شناسایی نقاط ضعف و قوت دانش آموزان به آن ها برای استفاده ی هرچه بهتر از توانایی های بالقوه شان یاری می کند.او همچنین با آموزش مهارت های مطالعه و یادگیری ،شیوه های برنامه ریزی درسی، ارائه راهکارهایی برای غلبه بر افت تحصیلی،استرس و اضطراب امتحانات،زمینه لازم برای موفقیت تحصیلی و شغلی دانش آموزان را فراهم می سازد.

ضرورت مشاوره تحصیلی در زمینه سرعت بخشیدن به فرآیند تحصیل و مطالعه

بعضی از دانش آموزان و خانواده‌های آن ها مایلند عملکرد بهینه خود را در زمینه تحصیل بهبود ببخشند.این دانش آموزان ممکن است دانش آموزانی متوسط و یا بالا باشند.به هر حال تمایل دارند شیوه هایی علمی و مفید را از مشاوره تحصیلی ابتدایی مهربان خود بیاموزند تا کارآیی آن ها را در زمینه تحصیلی بالا ببرد.

مشاوره تحصیلی ابتدایی مهربان چنین راهکارهایی را برای افراد فراهم نموده و بر احتمال موفقیت آن ها در سطح پیشرفته ‌تر می ‌افزاید.ولی بطور کلی مشاورین تحصیلی وظایف زیر را برعهده دارند:

  1. شناسایی استعدادهای بالقوه دانش آموزان و هدایت آن ها در مسیر درست.
  2. آموزش مهارت های موفقیت تحصیلی و ارائه راهکارهای مناسب جهت جلوگیری از افت تحصیلی.
  3. آموزش روش های درست مطالعه،یادگیری،یادداشت برداری،خلاصه نویسی و پاسخگویی به سؤالات تشریحی و تستی.
  4. کمک به والدین برای شناسایی دقیق تر توانایی های فرزندانشان و فراهم نمودن بستر مناسب برای رشد و شکوفایی آن ها.
  5. افزایش قدرت تمرکز،کاهش میزان بی دقتی و تقویت حافظه دانش آموزان.
  6. آموزش مهارت های آزمون دادن شامل روش درست آمادگی برای هر آزمون،مدیریت استرس و اضطراب امتحان،روش مدیریت زمان.
  7. افزایش انگیزه و اعتماد به نفس بچه ها

مشاوره تحصیلی ابتدایی مهربان

مشاوره تحصیلی تیزهوشان پر سمر

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *