کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس
مشاوره تحصیلی دبستان حرفه ای
می 13, 2020
مشاوره تحصیلی دبیرستان مهربان
می 15, 2020

مشاوره تحصیلی تیزهوشان حرفه ای

مشاوره تحصیلی تیزهوشان حرفه ای در دبستان

در دوره ی ابتدایی آنچه که مورد نیاز دانش آموزان در مشاوره تحصیلی تیزهوشان حرفه ای دبستانی ها است،اطلاع یافتن درباره چگونگی پیشرفت و پیدا کردن نقاط ضعف دانش آموزان در زمینه رفتاری،درسی خصوصا در موارد متفاوت درسی و به منظور برطرف کردن مشکلات دانش آموزان است.برای اینکه راهنمایی در این دوره به شکل بهتری به دانش آموزان ارائه شود.

باید مطالعاتی درباره ‌ی دانش آموزان انجام شود و سلامت و توانایی او مورد بررسی قرار گیرد.با بررسی عملکرد تحصیلی فرد (نمرات امتحانات) می ‌توان این نکته را فهمید که هر کدام از دانش آموزان در چه بخش هایی از دروس قوی،ضعیف و یا متوسط هستند،سپس آن‌ ها را به گروه های متفاوتی که وجوه اشتراک دارند تقسیم کرد.

برای گرفتن تصمیم در پاره‌ ای موارد باید از اولیا دانش آموزان یا مسئولین مدرسه کمک گرفت.بویژه در زمینه تشکیل کلاس های تقویتی یا گرفتن معلم خصوصی برای کمک به دانش آموز در راه شناخت حروف،خواندن،نوشتن و حساب کردن.ولی خود دانش آموز نیز باید در این زمینه فعال باشد تا بتواند راهنمایی های ارائه شده را در تنظیم برنامه های درسی و گذراندن اوقات فراغت به کار گرفته و به آن عمل کند.

نقش خانواده در مشاوره تحصیلی تیزهوشان حرفه ای : بدون تردید مشاور تحصیلی بدون توجه به خانواده ی دانش آموز و دانشجو موفقیت چندانی در امر مشاوره دانش آموزان خود کسب نخواهد کرد.خانواده و والدین نقش مفیدی در پیدایش افت تحصیلی یا موفقیت تحصیلی و شغلی آن ها دارند..

خانواده سرعت دانش آموز را در رسیدن به اهداف مشاوره تحصیلی تیزهوشان حرفه ای تنظیم می‌کند.خانواده ‌های بدون انگیزه،بدون اطلاع و غیر فعال موجب کاهش سرعت دانش آموزان بااستعداد می ‌شوند.از این جهت در فرآیند مشاوره تحصیلی،لزوم انجام مشاوره با والدین اهمیت خاصی پیدا می‌ کند.

مشاوره تحصیلی تیزهوشان حرفه ای خانواده را از ویژگی ها و استعدادهای کمتر دیده شده‌ ی فرزندشان اطلاع می ‌سازد و مهارت های لازم برای موفقیت او را به آن ها می آموزد.مشاور همچنین به حل مسائل و مشکلات درون خانوادگی که می تواند سبب بروز افت تحصیلی دانش آموز شود،کمک بسزایی می کند.

صرفه جویی در هزینه ها

بسیاری از خانواده‌ ها و دانش آموزان،مشاوره تحصیلی را در حقیقت هزینه ای بیهوده می ‌پندارند و فکر می ‌کنند این زیاد درسا خواندن است که موفقیت را در پی دارد.در صورتی که یکی از ویژگی های داشتن یک مشاور تحصیلی خوب این می باشد که دانش آموز را از سرگردانی در میان انبوهی از تبلیغات محصولات و کلاس‌ های آموزشی بیرون آورد.

در حقیقت سبب می شود تا دانش آموز در انتخاب منابع عملکرد درستی داشته باشند و از صرف هزینه های اضافی و گیر افتادن در دام کسانی که هدفشان تنها سودجویی و کسب فروش بیشتر محصولات است نیفتد.

پیگیر بودن : پیگیر بودن مشاور نیز بسیار پر اهمیت می باشد.نلاش کنید با مشاور تحصیلی کار کنید که حداقل در بازه های زمانی کوتاه با شما در تماس باشد و شما را فراموش نکند.مشاور خوب کسی است که از شرایط های فردی تک تک دانش آموزانش اطلاع داشته باشد.

تسلط به مباحث انگیزشی : یکی از مهم‌ ترین مهارت‌ های مشاوره تحصیلی تیزهوشان حرفه ای دادن امید و انگیزه برای ادامه‌ ی کار به دانش آموزان است.در صورتی که دانش آموز از لحاظ انگیزشی دچار مشکل شد مشاور باید بتواند بر روی دانش آموز تأثیر بگذارد و بتواند انگیزه ی ادامه‌ ی کار را در دانش آموز ایجاد کند.

مشاوره تحصیلی دبستان حرفه ای

مشاوره تحصیلی ابتدایی مهربان

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *