کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس
مشاوره تحصیلی ابتدایی مهربان
می 12, 2020
مشاوره تحصیلی تیزهوشان حرفه ای
می 14, 2020

مشاوره تحصیلی دبستان حرفه ای

مشاوره تحصیلی دبستان

هنگاهی که صحبت از مشاوره تحصیلی دبستان حرفه ای به وسط می آید در ارتباط با دانش ‌آموزان مدارس است که برای یاری  و راهنمایی آن‌ ها در حیطه های  مختلفی مثل:برنامه ‌ریزی درسی و تحصیلی،آزمون و مسائل مربوط به آن،افت تحصیلی و دلایل آن،شیوه های بهسازی حافظه،تمرکز و مطالعه،مدیریت زمان،خلاقیت و هوش،اطلاع از مقررات و شرایط و قوانین مدرسه و یا هر مشکلی که ممکن است در تحصیل پیش بیاید فعالیت می ‌کند.

و برطرف کردن این نوع مشکلات به عهده ‌ی مشاوره تحصیلی دبستان حرفه ای است.در ارائه‌ ی خدمات مشاوره‌ ای،که خود نوعی آموزش و قسمتی از خدمات راهنمایی است؛مشاوران می ‌کوشند تا با ایجاد رابطه ‌ای صمیمانه و دو جانبه به دانش ‌آموزان در بررسی مشکلاتشان از جوانب و دیدگاه‌ های متفاوت یاری کنند.

تا ضمن یاد گیری فرآیند حل مشکل،بتوانند با بینشی وسیع و همه‌ جانبه به مسائل نگریسته،موفق به اخذ تصمیمات درست گردند.در نظر داشته باشید هیج گاه یک مشاور برای هیچ دانش‌آموزی تصمیم نمی‌ گیرد و یا به او القای نظر نمی ‌کند بلکه تصمیم‌ گیری اختیار و انتخاب و مسئولیت تام برعهده دانش‌آموز است.

وظیفه یک مشاوره تحصیلی دبستان حرفه ای این است که فقط و فقط به دانش آموز در تصمیم گیری کمک کند و در حل مشکل،فقط می ‌تواند با همدلی و همفکری به بررسی راه‌حل ‌ها بپردازد.او هرگز به جای شما فکر نمی‌ کند و تصمیم نمی ‌گیرد.ولی در نهایت تصمیم‌ گیری مسئولیت فردی دانش آموز است.

دلایل ضروری بودن مشاوره تحصیلی دبستان

ضرورت مشاوره تحصیلی دبستان حرفه ای در زمینه تسریع روند تحصیل و مطالعه : یکی از تاثیراتی که یک مشاور می تواند در زمینه ی تحصیلی دانش آموز داشته باشد،این است که با یاد دادن نکات تخصصی و کارامد سبب ذخیره وقت و سرعت بخشیدن به مطالعه کردن است.بعضی دانش آموزان و خانواده‌ های آن ها مایلند عملکرد بهینه خود را در زمینه تحصیل بهبود بخشند.

این دانش آموزان ممکن است دانش آموزانی متوسط و یا بالا باشند.به هر حال تمایل دارند شیوه هایی را بیاموزند و اطلاعاتی مناسب،مفید و عملی کسب کنند که کارآیی آن ها را در زمینه تحصیل بالا ببرد.مشاوره تحصیلی چنین راهکارهایی را برای افراد فراهم می‌ سازد و بر احتمال موفقیت آن ها در سطح پیشرفته‌ تر می‌ افزاید.

ضرورت مشاوره تحصیلی برای تشخیص و هدایت دانش آموزان استثنایی : دانش آموزان استثنایی شامل دانش آموزانی می ‌باشند که معلولیت هایی در حیطه های متفاوت جسمی مانند شنوایی،بینایی و یا هوشی دارند.نیاز به حضور مشاوره تحصیلی برای این دسته از دانش آموزان بسیار محسوس است.

به این علت که آن ها و خانواده ‌های آن ها نیازمند اطلاعات بیشتری در ارتباط با آینده تحصیلی آن ها هستند.در مورد این دسته از دانش آموزان نیز با بررسی توانایی های آن ها در مورد تحصیلات آن ها تصمیماتی اتخاذ می‌شود.چنین دانش آموزانی با توجه به ضرورت اینکه زودتر از بقیه دانش آموزان باید حرفه و مهارتی را بیاموزند احتیاج زیادی و حیاتی به مشاوره تحصیلی دارند.

ضرورت مشاوره تحصیلی دبستان حرفه ای برای دانش آموزان تیز هوش و نابغه : بعضی اوقات در برخورد با برخی از دانش آموزان متوجه اختلاف آن ها با سایرین در درک مطالب درسی می شویم. آن هایی که در دریافت مفاهیم درسی نسبت به دیگران پیش تازند.این دسته از دانش آموزان،قشر پرنیرو و قابل توجهی برای دست اندر کاران تعلیم و تربیت و جامعه هستند.

سرمایه گذاری و استفاده از انواع خدمات مشاوره‌ ای در کنار سایر امکاناتی که برای آن ها در مدارس مخصوص فراهم می ‌آید ضرورت دارد.از دست رفتن چنین نیروهایی به خاطر انتخاب ها و تصمیمات اشتباه زیان های قابل توجهی به بار خواهد آورد.

مشاوره تحصیلی ابتدایی مهربان

مشاوره تحصیلی دبیرستان قم

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *