کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس
مشاوره تحصیلی تیزهوشان پر سمر
می 9, 2020
مشاوره تحصیلی ابتدایی مهربان
می 12, 2020

مشاوره تحصیلی دبیرستان قم

راه های موفق مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی دبیرستان قم و هدایت تحصیلی کودکان در مقطع ابتدایی اشتراکی از هدایت تحصیلی و روانشناسی کودک است،بنابراین باید گفت مشاوره در این مقطع تحصیلی به مراتب سخت تر از مشاوره برای ورود به دانشگاه می باشد.کودکان دنیای بسیار متفاوتی از بزرگسالان دارند بنابراین ورود به این دنیای کودکانه نیازمند ارتباط قوی بین مشاور و دانش آموز دارد.

برای این که بهتر بتوان با دانش آموزان دبستانی تعامل برقرار کرد و رابطه صمیمانه و دوستانه ای بین مشاور ی مشاوره تحصیلی دبیرستان قم و دانش آموز شکل داد تا بتوان راحت تر به نقاط قوت و ضعف او پی برد می توان از نکاتی مانند بازی های هوش،اجرای نمایش،سرگرمی های دسته جمعی و مثل آن ها بهره برد.

تجربه نشان داده است که بهترین راه ایجاد برقراری بین دانش آموز و مشاور استفاده از شیوه های غیر مستقیم است،برای این که بتوان دانش آموز را به درس خواندن تشویق کرد،به جای استفاده از روش های سنتی مشق نوشتن و آموزش اجباری باید به فکر راه حل های امروزی تر و همچنین موثرتر بود که این وظیفه برعهده مشاور تحصیلی در این مقطع حساس از تحصیل است.

اهداف مشاوره ی تحصیلی

اهداف مشاوره تحصیلی دبیرستان قم می تواند مختص به وضعیت با فعالیت ‎های خاص باشد و نیز بر اهداف کلی از مشاوره در مدارس تأکید داشته باشد.اهداف اصلی مشاوره،شامل نکات زیر است:

  1. در ابتدا،ایجاد رابطه ی نزدیک با دانش ‎آموز از طریق گفت وگو،(صحبت کردن، گوش دادن و توجه به چیزی که وی نگفته است).
  2. فرا خواندن یا دادن اطلاعات با ارایه ی چیزی که دانش آموز می خواهد بداند و آنچه که دیدگاه و آرزوهای او در ارتباط با مدرسه و خانواده است.در حقیقت شناخت نگرانی های دانش آموز و اهمیت دادن به مسائل او با شنیدن صحبت های دانش ‎آموز در مورد نگرانی هایش.
  3. بررسی ارتباط با خانواده،دوستان و مدرسه ‎ی دانش آموز،از دیگر وظایف مشاور ی مشاوره تحصیلی دبیرستان قم است.این که چه شخص دیگری مسئله را می داند؟و چه کسی و از چه راهی می ‎تواند مؤثرتر عمل کند؟در حل مشکل دانش آموز می تواند مفید باشد.
  4. در نهایت وظیفه ی مشاور،کمک به کنترل نگرانی ها از راه کمک به دانش آموز در دیدن شرایط از دیدگاه های مختلف،افزایش و ارتقای نظریه های شناخته شده از طریق آن است.

نتیجه گیری

بهترین روش برای داشتن جامعه ای آرام و رسیدن به یک نتیجه مثبت و موثر در این راه ان است که به منظور برطرف کردن نیازمندی دانش آموزان،بتوان برای هر دانش آموز یک مشاوره تحصیلی دبیرستان قم اختصاص داد،مشاوری که به خوبی با مسائل کودک آشنایی داشته و بتواند او را بر اساس شناخت هایش راهنمایی کند.

بنابراین لزوم استفاده از افراد متخصص در این زمینه به طور آنلاین و یا استفاده از خدمات غیر حضوری این افراد به خانواده ها اکیدا توصیه می شود.یکی از شیوه های مناسب مبارزه با مشکلات اجتماعی،اخلاقی،عاطفی و …در دهه های اخیر آن است که درست کردن مشکلات و تغییر رفتارهای نامطلوب از مدارس ابتدایی و به اصطلاح مقاطع پایه آغاز گردد.

شاید وقت آن رسیده است که به روش های سنتی آموزش و هدایت کودکان بر اساس یک فرمول جامع و کلی پایان داده و کمی از پیشرفت تکنولوژی و علم در این زمینه بهره گیری شود.

مشاوره تحصیلی تیزهوشان پر سمر

مشاوره تحصیلی تیزهوشان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *