کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس
اهمیت های مشاوره تحصیلی تیزهوشان
آگوست 4, 2020
مشاوره تحصیلی متوسطه دوم حرفه ای
آگوست 5, 2020

مشاوره تحصیلی متوسطه اول حرفه ای

چرا به سوی مناسب ترین مشاور کنکور باشیم

اگر به گفته مقاله مشاوره تحصیلی متوسطه اول حرفه ای هدف ادامه تحصیل در یکی از مناسب ترین رشته‌ های تجربی در یکی از مناسب ترین دانشگاه‌ های ایران را دارید، خوب است برای برنامه ریزی کنکور ، به مناسب ترین مشاوره کنکور تجربی مراجعه کنید.

ولی ممکن است این پرسش برای شما بوجود آید که مشاوره تحصیلی متوسطه اول حرفه ای چه کسی است و چه وظایفی به عهده دارد؟مختلف بودن رشته تجربی از دید تحصیل با دیگر رشته ‌ها آمار شرکت کنندگان کنکور سراسری مشخص می کند که بیشتر داوطلبان در گروه آزمایشی علوم تجربی شرکت می ‌کنند.

می‌ توان در مقاله مشاوره تحصیلی متوسطه اول حرفه ای بیان کرد که پس از زیست و شیمی که اساسی ترین دروس رشته تجربی است.اگر داوطلب کنکوری در ریاضی و فیزیک همچنین از پایه محکم باشد از دیگر رقبیان خود سبقت می‌ گیرد؛ همچنین دانش آموزی که رشته تجربی را انتخاب می  ‌کند.

مطمعنا برای رسیدن به موفقیت، به همه حرف ها این رشته علاقه داشته باشد.کنکور رشته تجربی شامل ۵ زیر گروه است.که ضرایب هر کدام از زیر گروه در دروس تخصصی با هم مختلف اند همچنین باید به این مورد دقت داشته باشید که رشته مورد علاقتان در کدام زیر گروه است.

و ضرایب دروس تخصصی آن چه اندازه است و با سایر زیر گروه‌ها چه اختلافی دارد. «بر اساس آمار سنجش در میان رتبه‌ های زیر ۱۰۰۰ کشوری پر طرفدار ترین رشته ‌ها، پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی بوده‌است.»

خصوصیت های مناسب ترین مشاور کنکور تجربی

  • مشاوره تحصیلی متوسطه اول حرفه ایباید در مرحله اول خود راه موفقیت را طی کرده باشد تا دانش آموزان توانایی داشته باشند به او اعتماد کرده و جا پای او بگذارند و چطور موفق شدن خود را به دانش آموزان منتقل بدهد. متأسفانه خیلی از اشخاص در حیطه مشاوره در حال فعالیت هستند که خود سابقه بی نظیری در حیطه تحصیل و کار ندارند! در نتیجه اگر مشاور در زندگی بردی خود موفق نبوده باشد، ممکن است کمک کننده مناسبی هم نخواهد بود.
  • مشاور مناسب باید به همه منابع و ویرایش‌ های بروز آگاه و تسلط داشتن و آگاهی هایش در حیطه کتب جدید کنکوری به روز باشد. روز به روز به اندازه منابع آموزشی کنکور افزوده می ‌شود که مطمعنا همه آن ها برای دانش آموزان پر فایده نخواهند بود؛ در نتیجه باید منبعی به دانش آموز مشخص شود که مناسب با مقطع وی بوده و او را برای کنکور پذیرا خواهد کرد.
  • تسلط میانی و قابل پذیرفتنی بر مباحث داشته باشد. تا درصورت گرفتن نتایج ضعیف داوطلب، معین کند که درجهٔ دشواری و راحتی آن مبحث چه اندازه بوده ‌است. در نتیجه صرف اینکه مشاور مهندس یا دکتر باشد لازم نیست؛ همچنین مشاوره تحصیلی متوسطه اول حرفه ای باید در بیشترین درس‌ ها تسلط لازم داشته باشد و این به معنی کاربلد بودن.
  • تسلط به برنامه‌ ریزی کنکوری باشد و آن اندازه در این حیطه باید تجربهٔ کافی و پر فایده داشته باشد که بصورت اساسی مهارت بوجود آمده شامل انگیزه و برنامه ‌ریزی اساسی و تخصصی برای هر تیپ داوطلب کنکوری را داشته باشد. درا بودن یک برنامه دشوار و فشرده تضمینی برای تلاش در کنکور نیست و در بعضی نکات می ‌تواند نتیجه عکسی هم داشته باشد. به همین دلیل برنامه ‌ریزی کنکور باید به مدلی صورت گیرد که در شروع راحت و به مرور گذر زمان دشوار شود. علاوه بر این، برنامه حتما انعطاف ‌پذیر باشد. به این مفهوم که در صورت درست نشدن قسمتی از آن، امکان جبرانش در روز های آتی موجود داشته باشد.

اهمیت های مشاوره تحصیلی تیزهوشان

اهمیت های مشاوره کنکور

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *