کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس
مشاوره تحصیلی متوسطه اول
جولای 15, 2020
کنترل استرس به کمک مشاوره تحصیلی تیزهوشان
جولای 17, 2020

مشاوره تحصیلی متوسطه دوم

همه چیز درباره ی مشاوره تحصیلی

سلام به شما دانش آموزان کوشش کننده متوسطه دوم یا بطور ساده همان دبیرستانی در دوره نظام قدیم. هدف ما در مقاله مشاوره تحصیلی متوسطه دوم این هست که پس از خواندن این مقاله به شناخت درستی از رشته ها، شغل در آینده ، استعدادهای کافی برای هر رشته، رشته های دانشگاهی، روحیه کافی برای هر شغل و رشته و …بدست آوردید.

با ما در این مقاله همراه باشید تا مشاوره تحصیلی متوسطه دوم را به طور مناسب برای شما توضیح دهیم.سیستم نظام جدید:سیستم نظام حال که جدید است آموزشی به طور ۳-۳-۶ می باشد. دانش آموزان پس از انتخاب رشته در سال نهم داخل دوره متوسطه دوم می شوند. دوره متوسطه دوم در نظام حال که پیش احتیاج ورود به دانشگاه است.

دارای رشته های جالب نظری و فنی است. رشته هایی که سلیقه های مختلف  را حدودا پوشش می دهد.به طور متوسط دانش آموزانی که قصد به تحصیل در رشته های نظری که علاقه دارند در طول هفته حدودا ۳۵ ساعت در کلاس ها حضور پیدا خواهند کرد. این زمان حضور در کلاس برای دانش آموزان کار و دانش و دانش آموزان فنی و حرفه ای حدودا ۴۰ ساعت می رسد.

کاربرد ما از مشاوره تحصیلی متوسطه دوم چیست؟بطور خلاصه مشاوره تحصیلی متوسطه دوم اطلاعاتی از انتخابی است که در سال نهم بدست می آورید. این که مهم بودن این انتخاب خیلی در مسیر شما اثرگذار است. دوره سه ساله اثر خیلی مهمی در شخص خواهد داشت. اثر مستقیم بر شغل آینده، زندگی فردی و روحیه و انگیزه شخص که تا پایان برای او به خوبی یا بدی به یادگار خواهد ماند.

خیلی پر اهمیت است  که دانش آموز بر چه اصولی انتخاب رشته کند؟ رشته نظری را انتخاب کنند یا فنی؟ کدام دسته از این رشته ها را انتخاب کند؟ اصول انتخاب را بر پایه سلیقه بگذارد یا …؟همه این پرسش ها تا به انتها تشریح داده خواهد شد. با ما در مقاله مشاوره تحصیلی متوسطه دوم همراه باشید تا مبحث اساسی را آغاز کنیم.

خودشناسی آغازی  بر خداشناسی : عبارتی  پر محتوا که در کتاب دینی دوران متوسطه دوم نوشته شده است. بیشتر ما ها اگر بدانیم با آشنایی خصوصیت های خود می توانیم به یکی یکی آرزوهای مان برسیم، زمان خود را بیهوده تلف نمی کنیم.زمانمان  را تنها برای آشنایی و شکوفایی یکی یکی استعدادهایمان به کار می بریم.

خوب است این را بدانیم که هر چه وضعیت و شرایط های متفاوت را تجربه کنیم خوب از استعدادهای پنهان در خودمان شناخت پیدا می کنیم.ممکن است این کار برای شما دشوار باشد اما این را خوب است بدانید که ما در زمانی از تاریخ زندگی می کنیم که همه احتیاج ها جواب داده می شوند. تنها کافی است با به کار بردن از مشاوره تحصیلی متوسطه دوم از این تصمیم پر اهمیت به سادگی عبور کنیم.

خیلی از استعدادهای خودمان را بشناسیم و اطلاعی پیدا کنیم که آیا رشته ای که هدف دارید انتخاب کنید آیا برای شما آینده خوبی دارد؟ آیا علاقه به شغل تان خواهید داشت و دوست دارید صبح ها به علت آن زود تر از خواب بیدار شوید و شب ها دیر تر بخوابید؟

پرسشی خیلی مهم در مشاوره تحصیلی متوسطه دوم

این ها پرسش هایی پر اهمیت و مشخص کننده در انتخاب رشته شما هستند. پرسشی که شما به عنوان دانش آموز در پایان مشاوره تحصیلی متوسطه دوم باید به آن برسید. سعی ما به عنوان مشاور هم یاری کردن به شما در جواب به این پرسش ها است.تلاش کنیم رشته ای را انتخاب کنیم که وقت و انرژی که صرف آن می کنیم خسته آور نباشد.

هر روز علاقه و انگیزه داشته باشیم که سراغ فراگرفتن مطالب بروز برویم نه به اجبار و برای گذراندن زمان.بهتر است از مشاوره تحصیلی متوسطه دوم یا یک مشاور بالینی که آشنایی بهتری از شما به خودتان می دهد یاری بگیرید.متوسطه دوم پایان دوره ۳ ساله پیش از دانشگاه است که هر فردی برای ادامه تحصیل باید از آن بگذرد.

این دوره دارای کلاس های دهم، یازدهم و دوازدهم می شود که دیگر اسمی به عنوان پیش دانشگاهی ندارد.و پس از آن شخصی که با کنکور داخل دانشگاه می شود. بدیهی هست که در این دوره بیشتری ها دارند به کنکور و دانشگاه فکر می کنند. دغدغه اساسی تمام افراد کنکور قبول شدن می شود و داستان های مرتبط به آن هست.

اگر شما داخل شاخه نظری بشوید، در هفته حدودا ۳۵ ساعت کلاس دارید و در شاخه های فنی و حرفه ای و کاردانش حدود ۴۰ ساعت کلاس هست.علاوه بر آن باید وقت هایی که به کنکور مختص می کنید را هم اضافه کرد که هر کدام متفاوت است و قانون مشخصی ندارد. هر چه مقدار که ما بر روی اهمیت این دوره طلایی تاکید کنیم، حق مطلب ادا نمی شود.

این دوره ۳ ساله می تواند زندگی شخص راهث برای همیشه عوض کند  و مسیر های جدیدی را به روی آن بگشاید. اگر از همان ابتدا دانش آموز رشته و شاخه مورد علاقه خودش رو به درستی انتخاب کند و ادامه تحصیل بدهد.به سادگی پله های ترقی را یکی را پس از دیگری طی می کند و به یک شخص پر تلاش در جامعه تبدیل می شود.

طبق قانون همه باید در پایان پایه نهم هدایت تحصیلی بشوند. این کار طبق  شش معیار، شاخه و رشته تحصیلی معین می شود که شخص داخل یکی از شاخه های نظری (ریاضی، تجربی، انسانی و معارف اسلامی) ، فنی و حرفه ای یا کار و دانش می شود. این ۶ معیار دارای موارد زیر است:

۱- نتایج امتحان های مشاوره‌ای بر اساس آزمون ها به میزان ۳۰ درصد

۲- نتایج کارکرد تحصیلی و نمرات درسی به حدود ۳۵ درصد

۳- دید والدین به اندازه ۵ درصد از امتیاز

۴- دید معلمان همه دروس اول متوسطه به اندازه ۱۰ درصد

۵- دید مشاور مدرسه به اندازه ۱۰ درصد

پس از اینکه رشته شخص معین شد، دیگر مسیر معین می شود و دانش آموز باید ۳ سال پرتلاش را آغاز کند تا بتواند در کنکور سراسری به موفقیت برسد. یقینا این مسیر راحت نخواهد بود اما با یاری مشاوران تخصصی  که این مسیر را بارها با دانش آموزان متفاوت رفتند بسیار ساده و راحت تر هست.

مشاوره تحصیلی متوسطه اول

مشاوره کنکور به نحوه تلفنی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *