کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس
مشهورترین مشاوره کنکور
جولای 6, 2020
مشاوره کنکور کاربلد
جولای 8, 2020

مشهورترین مشاوره تحصیلی تیزهوشان

مشاوره تحصیلی چگونه هست

یکی از عامل هایی که در پیشرفت تحصیل دانش‌­­آموزان فایده و تاثیرگذار است، همراه بودن مشهورترین مشاوره تحصیلی تیزهوشان است. مشاوره مدلهای متفاوتی دارد که یکی از آن ­ها، مشاوره تحصیلی است. مشاوره تحصیلی همواره در مدارس رخ  می‌­افتد، به دلیل اینکه مخاطب مهم این مدل مشاوره، دانش‌آموزان هستند.

ولی باید اطلاع داشته باشید که مشهورترین مشاوره تحصیلی تیزهوشان فقط به دانش‌­آموزان محدود نمی ‌­شود. وقتی که دانش‌آموزی سبب افت تحصیلی می‌­ شود، گام اول برای یاری به او، مشاوره تحصیلی است. معلم او می­‌ گوید اطلاع ندارم به چه دلیل این دانش‌­آموز سبب افت شده است؟

با مصاحبه و واررسی شرایط این دانش‌­آموز معلوم می شود که او دچار مشکلی در خانواده خود شده است. در حقیقت مشهورترین مشاوره تحصیلی تیزهوشان فقط به اشکالات درسی و افت تحصیلی دانش‌­­آموز نمی ­‌پردازد، بلکه می ­‌خواهد اطلاع پیدا کند چه عامل هایی سبب شده تا مراجع دچار اشکالاتی در عملکرد زندگی و تحصیلی شده‌­ است.

مهم بودن مشاوره تحصیلی تیزهوشان

زمانی که عصر است تلویزیون را روشن می ‌کنیم شبکه های صدا و سیمای ملی جمهوری اسلامی ایران را مشاهده می کنید که هر کدام از آن ها در جریان مشاوره تحصیلی صحبت می کنند زود بیا این ور بازار. مشاوره تحصیلی من مناسب تره، معلم من قشنگ تره.ولی زمانی به رزومه مشاوران تحصیلی آنان دقت می کنید.

بیشتر در لیسانس رشته های علوم پایه (ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست) مشغول به تحصیل اند.حالا از این مسئله بگذریم که آن ها ادعا دارند که  رتبه های ممتاز کنکور سراسری اند و در رشته های پزشکی، داروسازی و دندان پزشکی مشغول به تحصیل اند.

زمانی که برنامه های موسسات با اعتبار کشور از نمونه هایی مانند گاج و قلم چی گزینه دو و… را مشاهده می کنیم.کاملا مشخص است که آنان برای تمام دانش آموزان یک نسخه دستور داده اند و آن را به یک چشم نگاه می کنند.آیا این دید علمی است؟

در علم مشهورترین مشاوره تحصیلی تیزهوشان می گویند، یکی از نیت های مشاوره تحصیلی استقلال پیدا کردن دانش آموز است،در ایران این قصد تا چقدر دنبال می‌ شود؟به وی یک برنامه ریزی بدهیم و بگوییم مانند ربات باید همین برنامه را عمل کنی. بعد اختلافات شخصی افراد چه می شود؟

بعد دغدغه های دانش آموز در آن سن از مهمترین تکانه های جنسی، اضطراب، رابطه عاطفی که احتمال دارد  درگیر شده باشد، مشکلات خانوادگی، شهریه، مدرسه و… چه می‌ شود؟

هدف از مشاوره تحصیلی

همانطور که در بالا گفته شد، یکی از نیت های پر اهمیت مشهورترین مشاوره تحصیلی تیزهوشان مستقل کردن دانش آموز است.من معتقدم  که دانش آموز خودش به سادگی می تواند برنامه خوب مناسب با سطح و شرایط خودش بریزد.نیت ما این است که اساس برنامه ریزی و مطالعه درست را به وی یاد بدهیم به معنی این که به گویی که ماهی را دست او ندهیم به او ماهیگیری فرا بدهیم.

به معنی این که به جای اینکه او هر هفته به مرکز بیاید و از ما درخواست برنامه ای جدید کند تا باز مانند ربات آن را اجرا کند.خودش اساس برنامه ریزی علمی را بداند و از آخرین دانسته های روانشناسی دنیا پیرامون روانشناسی فراگیری اطلاع یابد و عمل کند.

دانش آموز باید مهارت  مشکلات را به درستی فرا بگیرد، تا برخورد با چالش های جلو رو در راه تحصیلی اش به سادگی از آن ها بگذرد.او باید فن های مدیریت اضطراب را فرا بگیرد تا یکدفعه اضطراب منفی وی زمان آزمون سبب شود نتوانند مطالب فرا گرفته را به درستی یاد آوری کند.

مشهورترین مشاوره کنکور

پرقدرت ترین مشاوره تحصیلی تیزهوشان

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *