کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس
مشاوره تحصیلی متوسطه دوم
جولای 16, 2020
کنترل استرس به کمک مشاوره کنکور
جولای 17, 2020

کنترل استرس به کمک مشاوره تحصیلی تیزهوشان

کنترل استرس با کمک مشاوره

کنترل استرس به کمک مشاوره تحصیلی تیزهوشان بیان می کند ،زمان امتحانات می ‌تواند برای خیلی از دانش‌آموزان به تجربه‌ای خیلی نامطلوب تبدیل شود؛ به دلیل اینکه این دوران، برای بعضی از دانش‌آموزان، با نگرانی و استرس زیادی همراه است. استرس از خود جلسۀ امتحان، استرس از ارزیابی شدن، اضطراب آزمون و غیره باعث می  ‌شوند که بعضی از اشخاص، به تناسب اندازه ای که در این حیطه سعی کرده‌اند و مستحق آن هستند.

، نتوانند نتایج خوبی را از آزمون خود بدست بیاورند . این که مطلع باشید کنترل استرس به کمک مشاوره تحصیلی تیزهوشان، به میزان بیشتری می ‌تواند تجربه و نتایج شما را در آزمون ها بهتر کند. بسیار پر اهمیت است که اطلاع داشته باشید در زمان درس خواندن و مرور درس ها، باید روی درسی که مطالعه می ‌کنید تمرکز کنید؛ نه آن متنی که همچنان برای مطالعه کردن باقی‌مانده است.

اگر در دانستن موضوعی سبب مشکل شده و روی موضوعى ویژه، مدت زمان بیشتری زمان گذاشته‌اید، آن را موقتاً ترک کنید و زمانی که دوباره  شاداب هستید و ذهنتان آماده است به سویش بروید؛ و همچنین می ‌توانید، در صورت احتیاج، از دیگر هم‌ شاگردی ‌ها یا معلم خود همچنین یاری بگیرید.

اگر به طور اساسی زمان درس خواندن، اضطراب روی شما اثر می  گذارد، تلاش کنید زمان مرور مطالبی که خوانده اید، مسیر هایی را پیدا کنید که به شما انرژی خوبی می‌ دهند و روحیۀ شما را بطور مناسبی بهتر می ‌کنند؛با ما در محتوا ی کنترل استرس به کمک مشاوره تحصیلی تیزهوشان همراه باشید، نکاتی مثل :

 • انجام ورزش‌هایی که علاقه دارید و از آن ‌ها خوشتان می آید؛
 • آزمون فعالیت ‌های تسکین بخش مثل: مدیتیشن؛
 • دارا بودن تغذیه ‌ای مفید و سالم؛
 • خواب کافی داشتن؛
 • دارا بودن برنامۀ مناسب و اختصاص دادن وقت استراحت در زمان درس خواندن؛
 • دادن انرژی خوب و افتخار کردن به خودتان به علت کارکرد خوبتان؛
 • پاداش دادن بی دلیل به خود

 

با خود مکالمه کنید

در فکر خود، ایده‌ای روشن و مشخص داشته باشید؛ از این که وقت کم پیش از آزمون را چطور می‌ خواهید بگذرانید و تصوراتی را در آن بگنجانید که به شما نظری اساسی و خوب می ‌دهد. ممکن است خوب باشد این تصور را بار ها با خود تکرار کنید که آزمون، فقط موضوع پر اهمیت در زندگی شما نیست و در اساس توانایی ‌های شماست که کنترل استرس به کمک مشاوره تحصیلی تیزهوشان فایده دارد یا خیر.

بعضی اوقات صحبت کردن با رفیقان و هم‌شاگردی ‌ها، درست پیش از آزموت، می‌ تواند اضطراب شما را زیادتر کند ؛ در این صورت، خوب است تا وقت آغاز آزمون، به دور از جمع رفیقان، به آهنگ آرامی گوش دهید.  در زمان آزمون، اگر دچار نگرانی و اضطراب شدید، برای زمان کوتاهی توقف کنید، به پشتی صندلی خود تکیه دهید، چشم‌هایتان را آرام ببندید و چند بار نفس آرام و عمیق بکشید تا حالتان خوب شود و بعد ادامه دهید.

مقاله ی ما در زمینه ی کنترل استرس به کمک مشاوره تحصیلی تیزهوشان را مطالعه نمایید.همه ما همیشه در حال تجزیه و تحلیل و تصور کردن به آنچه در زمان روز برایمان رخ می دهد هستیم،. به این کار، که هم می ‌تواند منطقی و یاری کننده ‌باشد و هم آسیب زننده و مثل یک صدای درونی است، «گفت و گو با خود» یا «حدیث نفس» نام می برند.به تجربیات قبل خود و آزمون هایی که در گذشته انجام داده‌اید و مکالمات خودتان رجوع کرده و به موارد زیر دقت کنید:

 • چه چیزی را با خود همیشه تکرار می ‌کردید؟
 • آیا گفت‌وگو های شما با خودتان خوب بوده است یا بد؟
 • احساس شما چطور بوده‌است؟
 • از این احساسات چه چیزی را فرا گرفته اید؟

مشاوره تحصیلی متوسطه دوم

مشاوره تحصیلی متوسطه اول

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *