کدنویس قالب وردپرس افزونه وردپرس
رسانه مشاوره تحصیلی متوسطه اول
آگوست 1, 2020
توصیه های مشاوره کنکور
آگوست 2, 2020

رسانه مشاوره تحصیلی متوسطه دوم

مدیریت و کم کردن استرس امتحان

رسانه مشاوره تحصیلی متوسطه دوم : برای برنامه ریزی، شیوه های مطالعه ای دروس، شیوه های فراگیری اثرگذار نر، منابع درست تر برای هر درس، رشته و دانشگاه ­های مناسب برای ادامه تحصیل و به دنبال مشاوره تحصیلی می ­روند. در سطح بالاتر مثل کارشناسی ارشد و دکتری، مشاوره تحصیلی در رشته ­های متفاوت، احتیاج اطلاعات و دانش حرفه ای در آن رشته می ­باشد.

به طور نمونه بعضی اشخاص برای ادامه تحصیل در سطح کارشناسی ارشد رشته را عوض می ­کنند و با دروس حرفه ای رشته­ انتخابی خود، منابع درسی، بازار کار آن و  شناختی ندارند؛ در نتیجه از نظر مقاله رسانه مشاوره تحصیلی متوسطه دوم از کمک مشاوران تحصیلی رشته مورد نظر به کار می برند.

یک عنوان پر اهمیت در مقاله رسانه مشاوره تحصیلی متوسطه دوم در حیطه کار مشاوره تحصیلی، که مشکل خیلی از دانش آموزان/ دانشجویان می باشد، مدیریت و کم کردن اضطراب آزمون است. تا حدی استرس پیش و یا زمان جلسه امتحان طبیعی است، و اگر این استرس سبب فراموشی در جواب دادن به پرسش ها نشود.

اشکال پر اهمیتی نیست. مورد دیگر قابل دقت این است که باید میان استرس از آزمون  بخش بندی قائل شد. اگر فردی  برای حضور در جلسه آزمون به اندازه لازم مطالعه نکرده است و علائم استرس را مشخص می کند، این استرس نیست، بلکه ترس از آزمون است، و بدیهی است فردی که از آزمون می­ترسد باید زیادتر مطالعه کند.

اما در صورتی که شخص به اندازه لازم مطالعه کرده باشد، ولی باز در جلسه آزمون اندازه ای استرس دارد که مانع جواب دادن به پرسش ها  می­ شود.

برنامه ریزی تحصیلی

از سایر مهارت­ های زندگی یک رسانه مشاوره تحصیلی متوسطه دوم ، برنامه ریزی است. زمانی که حرف از برنامه ریزی می­ شود، برنامه ریزی به طور اساسی و همه ابعاد است و یقینا تمام فعالیت­ های زندگی را در خود خواهد داشت و اگر برنامه ریزی مطمعنا درسی و مطالعاتی باشد و کار های دیگر در آن لحاظ نشده باشد.

به کار بردن آن یقینا با اشکال روبرو خواهد شد، به دلیل اینکه برنامه درسی و مطالعاتی یکی از فعالیت ­های روزمرگی اشخاص است و با فعالیت های دیگر در مرتبط است و هرکدام می ­تواند فرد دیگری را تحت اثر خود قرار دهد. در نتیجه، لازمه یک برنامه مناسب این است که در آن، قسمتی برای کارهای فردی و غیر درسی در نظر گرفته شود.

و اولویت به کار بردن از آن ­ها نسبت به امور دیگر همچنین معین باشد.یک برنامه ریزی درست و قابل اجرا، برنامه ­ای است که مناسب با توانمندی­ های اشخاص مرتب شده ­باشد. صحیح است که هیچ فرد جز خود اشخاص از توانایی­ های آن­ ها آشنایی کامل و صحیحی ندارد.

اما یک مشاور تحصیلی با تجربه با دریافت شناخت نسبی از اشخاص، برنامه ریزی مناسب با توانایی آن ها صورت گیرد  و در طول وقت این برنامه را هرچه زیادتر با توانایی­ های اشخاص مطابقت می ­دهد و به گفته مقاله رسانه مشاوره تحصیلی متوسطه دوم برای اجرای درست برنامه، بر آن مراقبت دارد.

رسانه مشاوره تحصیلی متوسطه اول

رسانه مشاوره تحصیلی تیزهوشان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *